Ekologiczne podłogi korkowe do domu i biura

Korek jest niesamowitym, naturalnym surowcem, który łączy w sobie mnóstwo zalet. Pozyskiwany jest z kory dębu korkowego, bez szkody dla dla samego drzewa i środowiska naturalnego. To idealny materiał na komfortową i ekologiczną podłogę, która zachwyci niejedną osobę. Jest świetną alternatywą dla podłóg drewnianych, które wymagają wycinki lasów, aby je wyprodukować. W przypadku korka żadne drzewo nie zostaje uszkodzone. Materiał z którego wykonane są podłogi korkowe jest w 100% biodegradalny. Zadowolą one na pewno niejednego amatora unikalnych aranżacji, a także miłośników przyrody. Korek przez swoją ciekawą strukturę i wzornictwo, idealnie nadaje się do różnych pomieszczeń w domach, a także biurach.
pepper

Niezwykłe zalety podłóg korkowych

  • Ciche – podłogi z korka są znakomitym materiałem izolacyjnym, ponieważ korek redukuje dźwięki i poziom hałasu, zarówno dochodzące zza ściany jak i te powstające wewnątrz budynku.
  • Ciepłe – podłogi z korka, dzięki słabej przewodności cieplnej zapewniają komfort, a także niższe koszty energii. Nie pochłaniają ani nie przepuszczają ciepła, co czyni je przyjemnymi w dotyku.
  • Zdrowe – korek jest surowcem antystatycznym. Nie przyciąga kurzu, a tym samym nie powoduje reakcji alergicznych i nie podrażnia śluzówek oczu i nosa. Podłogi korkowe są idealne dla astmatyków i alergików. Dzięki temu, że korek jest niezwykle sprężystym surowcem, ma bardzo dobry wpływ na prawidłową postawę ciała – zmniejsza nacisk na kręgosłup i stawy.
  • Trwałość – korek jest surowcem niezwykle elastycznym. Nawet pod wpływem dużego nacisku wraca do swojej pierwotnej formy. Dodatkowo korek jest niezwykle odporny na ścieranie, zarysowania, nie kruszy się i długo zachowuje swój wygląd. Bardzo łatwo go wyczyścić. Wystarczy mokra ścierka i łagodny detergent.
  • W zgodzie z naturą – podłogi korkowe są przyjazne dla środowiska. W 100% nadają się do recyklingu. Podczas spalania nie wydzielają szkodliwych substancji
  • Prostota instalacji – podłogi korkowe bardzo łatwo się montuje i można z nich natychmiast korzystać.

swiat kork
Podłogi korkowe można wykonać zarówno z paneli lub płytek korkowych. Dostępne produkty podłóg z korka znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/.

  1. Panele korkowe tworzą bardzo naturalne wnętrze, a bogata kolorystyka daje duże możliwości zaaranżowania każdego wnętrza. Panele korkowe są odporne na miejscowy nacisk, a dzięki systemowi bezolejowego montażu, może je ułożyć nawet niedoświadczona osoba.
  2. Płytki korkowe klejone są bezpośrednio do podłoża, co powoduje eliminację tzw. „pustki”. Dzięki temu doskonale izoluje i wycisza.

Wybierając podłogę korkową otrzymujemy pewność wieloletniej bezproblemowej eksploatacji, zarówno we wszystkich pomieszczeniach domowych, jak i biurowych. Odwdzięczą się one łatwością w pielęgnacji, a także wytrzymałością.