Zachodni koncept na wystrój pokoju

Jest ogrom sposobów na to, aby przyznać wnętrzu szczyptę charakteru. Nikt nie czuje się przyzwoicie w pokoju, który wygląda tak samo jak wszystkie cudze, każdy zwykły człowiek pragnąłby nadać mu odrobinę osobowości, dzięki czemu będzie czuł się w prywatnym mieszkaniu jak u siebie. Ludzie mają bogate gusta i różne preferencje, stąd też zróżnicowana propozycja projektantów wnętrz, designerów czy sklepów z sprzętami meblowymi.

Do Polski dociera coraz większa ilość nurtów z zachodu. Polska jest już w tym momencie na tyle twardo sprzężony z zachodnią siecią koneksji społeczno – gospodarczych, że naturalnie Polacy podejmują coraz większy dobór i dojście do coraz pokaźniejszej ilości idei. Jedną z takich zachodnich propozycji, która powoli przyjmuje się w naszym kraju jest cork wall, czyli pokrycie ściany za pomocą korka. Decydując się na wdrożenie owego rozwiązania montujemy w lokalu mieszkalnym kolosalną tablicę korkową, która przy poprawnym doborze mebli i kolorów przedstawia się o wiele efektywniej niż tradycyjna korkowa tablica. Detal ten świetnie pasuje przykładowo do mebli lub okien z czytelnym rysunkiem drewna i pozwala dodać wnętrzu ciepła.
Korek ma też jakieś właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o izolację termiczną jak i dźwiękową. Dobrym zamysłem może być przykładowo wykorzystanie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że dzieci uwielbiają korkowe tablice, chyba nikogo nie trzeba informować. A skoro tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę zwyczajnie pokochają. Dodatkowo jest szansa, że jeśli zapragną hałaśliwie posłuchać muzy, to będzie to dla nas o wiele mniej drażniące, niż jeśli na ścianie zabrakło powłoki korka.