Tablica z informacjami, separacja akustyczna, a może zabawka reklamowa – nietuzinkowe zastosowanie płyt korkowych

Korek jest niezwykłym surowcem zdobywanym z kory dębu korkowego. Jest nieprzepuszczalny dla wody, lekki, plastyczny i ognioodporny.

Korek jest banalny w recyklingu, a przemysł korkowy jest uważany za przyjazny środowisku. Z uwagi na swe szerokie cechy i stosowanie, jest doskonały w wielu domenach życia codziennego. Korek faktycznie nie robi się starszy i nie traci swoich cech. Z korka wywarzanych jest multum produktów takowych jak:

    • deski z korka
    • płyty z korka
    • korkowe panele
    • tkaniny z korka
    • korkowa galanteria
    • korkowe tabele

  W wielu przypadkach takowe płyty korkowe są umieszczane w lokach, jako elementy usprawniające funkcjonalność pomieszczeń.

  Korek jest kapitalnym produktem izolacyjnym i dzwiękowym, co powoduje utrzymanie właściwej temperatury, a dodatkowo obniżenie natężenia gwaru. Płyta z korka pozwala dodatkowo na wyrównanie ścian i posadzek, a dzięki dużej giętkości korka, tablice idzie w przyszłości swobodnie obrabiać. Wybór tablic jest nadzwyczaj różnorodny. Różne wymiary i szerokości płyt z korka..

  Rozmaite typy płyt – odmienne przeznaczenia

  Płyty drobnoziarniste są doskonałym produktem do rzeźbienia, wykrawania, a dodatkowo drukowania. Gładka nawierzchnia korka i elastyczność, a dodatkowo niebanalna wytrzymałość na kruszenie sprawia, że tablice znajdą znakomite wykorzystanie do produkcji podkładek technologicznych (okładzin do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki reklamowe pod garnuszki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek doskonale łączy się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty średnioziarniste rewelacyjnie stwierdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, idzie je nabyć tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo miejsc ogłoszeniowych, do których przyczepimy przeróżnego rodzaju ogłoszenia albo wiadomości. Mogą być wykorzystywane też w stolarce okiennej i meblach, a dodatkowo modelach. Płyty zgrubym ziarnem są doskonałą izolacją hałasu i termoizolacją. Eliminują niechciane dźwięki i dokuczliwy harmider. Wielka gęstość artykułu to solidność i wytrzymałość przez lata. Płyty korkowe są bardzo łatwe w obróbce, nie „piją” wody, są wytrzymałe na rozciąganie i posiadają kolosalny współczynnik tarcia. Kapitalnie sprawdzą się do dekoracji (idzie je barwić), wyrobu szczegółów zdobniczych i wykończeń.