Pomoc finansowa w niełatwej sytuacji życiowej

W dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać stabilność materialną rodziny. Zwłaszcza osoby posiadające więcej dzieci często wpadają w niemałe finansowe kłopoty. Konieczne wydatki każdego dnia stają się coraz bardziej obciążające. W takim momencie często rozwiązaniem jest wzięcie kredytu. Dla rodziny w trudnej sytuacji finansowej taki zastrzyk pieniędzy stanowi dużą, ale wyłącznie krótkotrwałą pomoc.
Pożyczki dla zadłużonych dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich oferować ponieważ są one obciążone zbyt dużym ryzykiem. Firmy pożyczkowe natomiast bronią się przed nim narzucając dość duże oprocentowanie.

pożyczki z komornikiem są dostępne m.in. w firmach Provident i Asa Kredyt. Oba przedsiębiorstwa finansowe udzielają pożyczki nie większe niż na kwotę 10 tyś złotych. Asa Kredyt pożycza pieniądze na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to możliwość korzystniejsza, jeśli rodzinie łatwiej będzie spłacać obciążenie o niższej kwocie. W Providencie okres spłaty nie jest dłuższy niż 90 dni.
Usługę pożyczka z komornikiem można także otrzymać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe opierają się na wzajemnym zaufaniu . Każdy uczestnik społeczności może złożyć wniosek o pożyczkę. Na którą nieobowiązkowo składają się pozostali uczestnicy grupy. Takie sposoby pozyskania gotówki dostępne są na stronach takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich portalach można złożyć wniosek wraz z opisem własnej sytuacji rodzinnej. Może to znacznie lepiej przekonać potencjalnych pożyczkodawców do udzielania wsparcia.