Ciekawy sposób na prezent dla najbliższych ludzi – zamów karykaturę.

Naprawdę nierzadko zdarzają się różne okoliczności, kiedy w gruncie rzeczy zaczynasz gorączkowo rozmyślać – co będzie dobrym prezentem? Szczególnie skomplikowana sprawa może być w takiej szczególnej sytuacji, gdy wiesz, że konkretna osoba ma swoje specjalne powiedzonka. A co, jeśli to bliski znajomy, taka osoba, o której wiesz, ze lubi patrzeć na siebie z dystansem? W takim wypadku, najlepszym z możliwych prezentów będzie wręczenie karykatury. Tak to faktycznie wygląda, nie inaczej. Otóż, jeśli ktoś naprawdę podchodzi z dystansem do siebie, taki upominek potraktuje nie jak obrazę czy pretekst do zestresowania się. Przeciwnie. Sprawa jest prosta – karykatura, jako prezent dla takiej otwartej osoby, przysporzy raczej całej masy pozytywnych, pożądanych emocji. Tym lepiej, jeśli naprawdę dobrze znasz się z taką osobą. No bo wtedy, dajesz rysownikowi nie tylko zdjęcie. Jeszcze na dodatek do tego, także ważne informacje, które dotyczą konkretnej osoby. Może chodzić o jej wady, zalety, szczególne upodobania, atrybuty. Coś, o czym wiesz, a co taki artysta także może wkomponować w karykaturę. Wówczas, efekt będzie prezentował jeszcze korzystniej.

W jakich okolicznościach sprawdzą się karykatury? Otóż, lista ma mnóstwo punktów i w gruncie rzeczy, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Może trochę, też takt. Bo wiadomo, czasem łatwo będzie przesadzić. A tego przecież absolutnie chcemy. Nie chodzi przy takich okazjach o dawanie powodów do złości.
Wszystko załatwimy na dobrą sprawę polubownie, a na dodatek jeszcze naprawdę zatroszczyć się o to, by zachować bardzo dobry klimat. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości i przekonasz się o tym bardzo szybko, jeśli tylko zechcesz. Przecież w sumie nie ma wcale jakichś specjalnych zakazów lub przykazów co do karykatur. Zachowanie ostrożności uchroni przed wieloma szkodami. Może nawet pomóc, bo jeśli wszystko pójdzie adekwatnie do planów, radość z takiego upominku będzie znacznie większa. To pewna sprawa, wielokrotnie sprawdzone. Zresztą, całe to gdybanie nie ma sensu – trzeba się przekonać samemu i skorzystać z okazji na wręczenie karykatury, gdy będzie to możliwe.